714560-2022 - ResultatSverige-Växjö: Trycksaker och tillhörande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilprodukter 2022
Referensnummer: KS 2022-00039
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser profilprodukter med fokus på hållbarhet.
Upphandlingen avser profilprodukter så som tygkasse, pennor, logoband, ryggsäck, pikétröja.
Dessutom ingår andra produkter som specialbeställs inför varje tillfälle ex. event och konferenser.
Upphandlande myndigheter är Växjö kommun, Alvesta kommun, Lessebo kommun och Markaryds kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18530000 Presenter och priser, 22462000 Reklammaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen