714741-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Undervisningsutrustning – Upphandling av undervisningsmateriel för NO - undervisning, Stockholms stads grund - och gymnasieskolor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av undervisningsmateriel för NO - undervisning, Stockholms stads grund - och gymnasieskolor
BeskrivningUpphandlingen avser undervisningsmaterial till NO - undervisning i Stockholms stad grund - och gymnaiseskolor. Avtalstiden är 2 år med optioner på 1 + 1 år.
Intern identifierareUTBF 2023/7037
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39162100 Undervisningsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 31600000 Elektrisk utrustning, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38300000 Mätutrustning, 38900000 Diverse mät- och provinstrument, 39162110 Undervisningsmaterial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling av undervisningsmateriel för NO - undervisning, Stockholms stads grund - och gymnasieskolor