714746-2022 - ResultatSverige-Nora: Hjullastare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjullastare till Hällefors ÅVC
Referensnummer: SBB2022-792
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144710 Hjullastare
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av ny hjullastare till Hällefors återvinningscentral.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inköp av ny hjullastare till Hällefors återvinningscentral. Kan innebära ytterligare två inköp av hjullastare.