714758-2023 - ResultatSverige-Södertälje: Järnhandelsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2023-1054 Järnhandelsvaror
Referensnummer: 23/55
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44316000 Järnhandelsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser järnhandelsvaror. Kategorier enligt nedan.
Byggmaterial, Fästdon, Trädgård, Verktyg hand, Maskiner, Svets och löd utrustning, Verktyg, Hydraulik och Pneumatik, Drag, Lyft, Stängsel samt tillbehör maskinverktyg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42600000 Verktygsmaskiner, 43800000 Verkstadsutrustning, 44110000 Konstruktionsmaterial, 44310000 Metalltrådsprodukter, 44315100 Svetstillbehör, 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar, 44511000 Handverktyg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen