714766-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Konsulttjänster för företagsutveckling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem för kompetensutveckling till lantbrukare och landsbygdsföretagare i Västra Götaland
Referensnummer: D.nr: 604-12576-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Avropet avser gruppaktiviteter inom Greppa Näringen till lantbrukare inom Västra Götalands län under 2023-2024.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79990000 Diverse företagstjänster, 80511000 Personalutbildning, 80522000 Utbildningsseminarier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
G41 Utfodring grisar
G46 Egen energiproduktion
G47 Klimatträff växtodlingsgårdar
G48 Klimatträff djurgårdar