Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
Avsnitt I: Upphandlande myndighet
Namn och adresserOfficiellt namn: Nacka kommun
Nationellt registreringsnummer: 212000-0167
Postadress: Nacka kommun Granitvägen 15
Ort: NACKA
Nuts-kod: SE110 Stockholms län
2. Personligt stöd- umgänge vid placering
Ett kontrakt/delkontrakt tilldelas: ja
Datum för beslut om tilldelning av kontrakt
Information om anbudenAntal mottagna anbud: 17
Antal anbud som mottagits från små och medelstora företag: 0
Antal anbud som mottagits från anbudsgivare från andra EU-länder: 0
Antal anbud som mottagits från anbudsgivare från länder utanför EU: 0
Antal anbud som mottagits i elektronisk form: 0
Uppdragstagarens namn och adressOfficiellt namn: AB Söderstöd Öppenvård
Nationellt registreringsnummer: 556911-0686
Postadress: Tingsvägen 17, 5 tr
Ort: Sollentuna
Postnummer: 19161
Land: Sverige
Upplysningar om kontraktets/delens värdeDet uppskattade totala värdet av kontraktet/delen: 75 000 000,00 SEK
Kontraktets/delens totala värde: 2 143,00 SEK
Information om underentreprenader
Avsnitt V: Kontraktstilldelning
Benämning på upphandlingen:
Uppdragstagarens namn och adressOfficiellt namn: Evia Utveckling AB
Nationellt registreringsnummer: 556737-9093
Postadress: Box 2041
Ort: Stockholm
Postnummer: 12702
Uppdragstagarens namn och adressOfficiellt namn: Sociallux AB
Nationellt registreringsnummer: 559026-0716
Postadress: Ursviks allè 18
Ort: Sundbyberg
Postnummer: 17466
5. Strukturerad öppenvård i kombination med skola
Information om anbudenAntal mottagna anbud: 7
Uppdragstagarens namn och adressOfficiellt namn: Svalnäs, ekonomisk förening
Nationellt registreringsnummer: 769623-6806
Postadress: Sågtorpsvägen 81
Ort: Täby
Postnummer: 18330
Kontraktets/delens totala värde: 8 369,00 SEK
Uppdragstagarens namn och adressOfficiellt namn: Nytida Tasava AB
Nationellt registreringsnummer: 556558-6871
Postadress: Evenemangsgatan 21
Ort: Solna
Postnummer: 17129