714864-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Landskapsarkitektur – Ramavtal-Gestaltande landskapsarkitekt
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal-Gestaltande landskapsarkitekt
BeskrivningRamavtalsupphandling som avser löpande avrop av konsulttjänster inom gestaltande landskapsarkitektur, såsom: Utredningar och analyser Programarbete Idéarbete och gestaltning Visualiseringar och presentationer Beställarstöd och kostnadsberäkningar Tidiga skeden, fram till framtagning av systemhandlingar. Preliminär avtalsstart är den 15 maj 2025.
Intern identifierare516/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71420000 Landskapsarkitektur
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71220000 Arkitektonisk formgivning, 71222000 Arkitekttjänster avseende utomhusarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal-Gestaltande landskapsarkitekt