See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projektledare och delprojektledare till lokalprogrammet
Beskrivning: Länsstyrelsen bjuder in att lämna anbud i denna upphandling avseende två projektledare till två olika delprojekt och en övergripande projektledare till lokalprogrammet. Uppdraget genomförs främst i Gävle.
Intern identifierare: 2974-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 70000000 Tjänster avseende fast egendom, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Lokalprogram
Intern identifierare: 1684261-67f928afba42d5197e0774a8
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Del 1 - IT, teknik osv
Beskrivning: Länsstyrelsen avser upphandla en konsult för projektledning och samordning av delprojekt "IT, teknik, inpasserings- och larm".
Intern identifierare: 1684262-67f928afba42d5197e0774ab
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Del 2 - Utformning och funktion
Beskrivning: Länsstyrelsen avser upphandla en konsult för projektledning och samordning av delprojekt "utformning och funktion".
Intern identifierare: 1684263-67f928afba42d5197e0774ac
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Del 3 - Projektledare övergripande
Beskrivning: Länsstyrelsen avser upphandla en konsult med övergripande ansvar för delprojekten och ett stöd till Länsstyrelsens projektledare.
Intern identifierare: 1684264-67f928afba42d5197e0774ad