714877-2025 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – FV Entreprenad Sveavägen
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelFV Entreprenad Sveavägen
BeskrivningEntreprenaden omfattar mark- och anläggningsarbeten för nybyggnation av fjärrvärmeledningar på Sveavägen i Sandviken. Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: DIS Mark och Anläggningsentreprenader SEAB 35931, Mark och Anläggningsentreprenader SEAB
Intern identifierareSEAB 2025/33
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFV Entreprenad Sveavägen