2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hemtextilier
Beskrivning: Gemensam upphandling tillsammans med Kriminalvården. Uppdraget består i att tillhandahålla olika slags hemtextiler, gardinstänger, hygienartiklar med mera till beställarnas verksamhet. I uppdraget ingår det även att sampaketera vissa av produkterna tillsammans i paket.
Intern identifierare: 3.2.1-2024-11812
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39143110 Sängar och sängkläder samt särskilda hemtextilier
Ytterligare klassificering (cpv): 39510000 Hushållstextilier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del