Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av fordonsbesiktningar – kontrollbesiktning, efterkontroll och registreringsbesiktning.
Referensnummer: A657.777/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71631200 Bilbesiktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Fordonsbesiktningar – kontrollbesiktning, efterkontroll och registreringsbesiktning. Personbilar, Lastbilar och Motorcyklar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631200 Bilbesiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen