2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ekonomisystem
Beskrivning: Detta upphandlingsdokument avser att täcka behovet av ett omfattande och integrerat ekonomisystem. Upphandlingen syftar till att underlätta och effektivisera bolagets ekonomiadministration genom att implementera ett modernt system som kan hantera ett brett spektrum av finansiella funktioner.
Intern identifierare: UH 24-32
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212440 Programvaruutvecklingstjänster för finansiell analys och redovisning
Ytterligare klassificering (cpv): 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48441000 Programvara för finansiell analys, 48443000 Programvara för redovisning, 48444000 Redovisningssystem, 48810000 Informationssystem, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 72268000 Tillhandahållande av programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del