715000-2023 - ÄndringSverige-Halmstad: Medicinska specialisttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teleradiologiska distansgranskningar
Referensnummer: RS230055
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121200 Medicinska specialisttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Medicinsk radiologisk verksamhet bedrivs inom regionen av Röntgen Halland.
I uppdraget ingår att leverera tjänster i enlighet med detta upphandlingsdokument.