715068-2022 - ResultatSverige-Sunne: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetskläder för vård och omsorg
Referensnummer: UPH/2022:19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Sunne kommun upphandlar ett ramavtal avseende arbetskläder för anställd personal inom vård- och omsorg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Vård och omsorg
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal, avrop kommer att ske succesivt under avtalets löptid, uppskattat avtalsvärde: 2 200 000 SEK. Avtalstid 2 år, optioner om 1 år+1 år.
Kök
Del nr: 2
Individstöd
Del nr: 3