See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter och konsulttjänster: Arkitekt, Byggnadsingenjör, Landskapsarkitekt, Landskapsingenjör
Beskrivning: Välkomna att lämna anbud i denna upphandling av ramavtal för: - Byggnadsingenjörer - Landskapsarkitekter - Landskapsingenjörer I denna upphandling antas alla kvalficerade anbud. En särskild fördelningsnyckel där beställarnas behov avgör vem som sedan avropas kommer att nyttjas alternativt kommer konsulter avropas med förnyad konkurrensutsättning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Arkitekt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108639:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71420000 Landskapsarkitektur
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Byggnadsingenjör
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108639:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Landskapsarkitekt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108639:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Landskapsingenjör
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108639:Lot:4