715176-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Ramavtal Park- och lekplatsanläggning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Park- och lekplatsanläggning
BeskrivningUmeå kommun agerar inköpscentral och upphandlar ramavtal gällande Park- och anläggningsarbeten i enlighet med förfrågningsunderlag.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118944:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 34928400 Utrustning för allmän plats, 37535200 Lekplatsutrustning, 43325000 Park- och lekplatsutrustning, 45112700 Landskapsplanering, 45112723 Utformning av lekplatser, 50870000 Reparation och underhåll av lekplatsutrustning, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 45236230 Markanläggning för trädgårdar, 45236250 Markanläggning för parker, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker