715228-2023 - PlaneringSverige-Malmö: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern Remiss Yrkeskläder och yrkesskor
Referensnummer: 23/114
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö stad har som ambition att genomföra en upphandling avseende inköp och leverans av yrkeskläder, skyddskläder, skyddsskor, skyddsstövlar, skyddshandskar och tillhörande produkter. I samband med denna upphandling önskar vi bjuda in potentiella leverantörer att lämna synpunkter angående eventuella krav som kommer att ställas i upphandlingen och att svara på ytterligare frågor.
Syftet med denna externa remiss är att öka vår kunskap om marknaden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen