2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ärendehanteringssystem
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att tillgodose upphandlande myndigheters behov av en effektiv, transparent och användarvänlig plattform för hantering av ärenden inom samhällsbyggnadsprocessen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48517000 IT-programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111917:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48220000 Programvara för Internet och intranät, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48310000 Programvara för dokumentredigering, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48510000 Programvara för kommunikation
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Optioner utgörs av avtalsförlängningar