2. Förfarande
Förfarande
Titel: Flerkameraproduktioner och reportagefilmning
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att tillgodose Skellefteå kommuns behov av produktioner såsom livesändningar, inspelade föreläsningar och presentationer. Syftet är även att kunna berätta om Skellefteå kommuns verksamhet i rörlig kommunikation genom reportagefilmning. Upphandlingen är uppdelad i två (2) delområden: Flerkameraproduktioner (föreläsning, livesändning)Reportagefilmning
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92110000 Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1 - Flerkameraproduktion (föreläsning, livesändning)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117988:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 92111000 Film- och videoproduktion, 92111220 Produktion av reklamvideor, 92111250 Produktion av informationsfilm, 92111260 Produktion av informationsvideor, 92112000 Tjänster i samband med film- och videoproduktion, 92211000 Radioproduktion
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Parterna äger rätt att aktualisera förändringar i avtalet. Eventuella ändringar av och tillägg till detta avtal ska vara skriftliga och undertecknade av behöriga personer från båda parter.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2 - Reportagefilmning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117988:Lot:2