Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI (Request For Information) Synpunkter Byggarbeten
Referensnummer: 22/58
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Eskilstuna kommunfastigher AB (Kfast) avser att upphandla Byggarbeten under Q1 2023. UM vänder sig nu till potentiella anbudsgivare med funderingar gällande blanda annat utvärderingsmodell.
Kfast förbinder sig inte att genomföra en upphandling i anslutning till denna förfrågan och ingen ekonomisk ersättning utgår för att besvara nedan angivna frågor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI inför kommande upphandling avseende byggarbeten