715347-2022 - ResultatSverige-Södertälje: Avfallstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2022-1165 Sluttäckning av Viks deponi i Vingåker
Referensnummer: 22/94
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sluttäckning, av Viks deponi i Vingåkers kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45112300 Utfyllnad och annat landåtervinningsarbete, 45112310 Utfyllnad, 45112360 Återställande av mark, 45112600 Igensättning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen