715461-2022 - ÄndringSverige-Uppsala: Måltidsleveranser
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för Transport av seniormåltider
Referensnummer: KSN-2022-02953
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar transporter av varma och kalla måltider inom äldreomsorg i Uppsala kommun 365 dagar om året (skottår 366 dagar). Transporter sker mellan tillagningskök och mottagningskök och i uppdraget ingår även returtransporter av tom utrustning.