See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Liquid handler
Beskrivning: RISE is procuring a robotic platform for handling liquid cultures and solutions, and plating and picking microbal colonies, for Testbed 4 in Sweden as part of a biorefinery project.
Intern identifierare: 22/29
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandling av liquid handler
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Liquid handler 2
Beskrivning: Procurement of liquid handler
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Tenderer information
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Framework Agreement