715571-2022 - ResultatSverige-Stenungsund: Reparation och renovering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkstjänster bygg- servicearbeten och mindre entreprenader
Referensnummer: 2021/1196
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45453000 Reparation och renovering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet syftar till att täcka Stenungsunds Kommun och avropande bolags behov av löpande reparations-, service- och underhållsarbeten samt mindre ombyggnads- och nybyggnadsarbeten i fastighet/byggnad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262700 Ombyggnadsarbete, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtalet avser löpande reparations-, service- och underhållsarbeten samt mindre ombyggnads- och nybyggnadsarbeten i fastighet/byggnad.