715620-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Inspektion av ventilationssystem – Upphandling av OVK konsult
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av OVK konsult
BeskrivningDenna upphandling omfattar ramavtal för OVK besiktningar inom hela Region Sörmland fastighetsbestånd. Fastighetsbeståndet består i huvudsak av 4st sjukhus med tillhörande vårdcentraler samt övriga fastigheter inom region Sörmland. Region Sörmland avser att teckna ramavtal med max två (2) leverantörer enligt rangordning.
Intern identifierareIN-IN25-0297
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71315410 Inspektion av ventilationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000