715717-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll – Ramavtal Hantverkstjänster - Byggservice, mindre arbeten, Örkelljunga kommun 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Hantverkstjänster - Byggservice, mindre arbeten, Örkelljunga kommun 2024
Beskrivning: Upphandlingen omfattar upphandling av hantverkstjänster, för utförande av uppdrag av varierande storlek inom fackområdet Byggservice, mindre arbeten.
Intern identifierare: 23/443
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000