71576-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ombyggnadsarbete – Rönnowska Nytt kök och matsal 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rönnowska Nytt kök och matsal 2025
Beskrivning: Ombyggnation av snickeri på Rönnowska skolan till nytt storkök och matsalar. Ny upphandling efter avbruten entreprenad hösten 2024.
Intern identifierare: 29/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45210000 Byggnadsanläggning, 45212500 Ombyggnad av kök eller restaurang, 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader, 45214220 Byggnation av högstadie- och gymnasieskola, 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Ombyggnation av snickeri på Rönnowska skolan till nytt storkök och matsalar. Detta är en ny upphandling efter avbruten entreprenad hösten 2024.
Intern identifierare: Rönnowska Nytt kök och matsal 2025