2. Förfarande
Förfarande
Titel: Toner samt påfyllningstjänst
Beskrivning: Lidingö stad har fått i uppdrag att upphandla ramavtal avseende toner samt påfyllningstjänst till Lidingö stad (staden). Syftet är att toner till skrivare ska kunna beställas automatiskt och levereras till respektive verksamhet i staden på ett effektivt sätt. Tjänsten omfattar både toner till skrivare med automatisk beställningsfunktion samt till de skrivare som kräver manuell beställning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79500000 Kontorshjälp
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108078:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 30125110 Toner för laserskrivare/faxmaskiner, 30125120 Toner för fotokopieringsmaskiner