715898-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Hälsovårdstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjuksköterskor konsulter vård och omsorg
Referensnummer: ÄN 2022/01371-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av bemanning sjuksköterskor till Västerås stad genom ett dynamiskt inköpssystem (DIS).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 11 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85100000 Hälsovårdstjänster, 85141200 Sjukskötersketjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
I enlighet med upphandlingsdokumentet.