See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dentalt och ortodontiskt förbrukningsmaterial
Beskrivning: Denna upphandling omfattar köp av Dentalt och ortodontiskt förbrukningsmaterial till tandvårdsklinikerna i Region Västernorrland, Region Jämtland/Härjedalen och Region Norrbotten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100774:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33135000 Utrustning för tandreglering, 33141800 Förbrukningsartiklar för tandvård, 33141810 Tandfyllningsmaterial, 33138000 Produkter för tandproteser och tandreglering, 33131000 Tandläkarinstrument, 33131510 Tandborrar, 33131600 Instrument för tandfyllning, 33131300 Engångsinstrument för tandläkarbruk, 33131122 Dentala djupmätare