2. Förfarande
Förfarande
Titel: Domänhantering
Beskrivning: Inera AB innehar en portfölj av ca 300 domännamn som behöver konsolideras och hanteras på ett säkert och effektivt sätt. Den aktuella tjänster omfattar teknisk, administrativ och juridisk hantering av dessa domäner. Inera har också en portfölj av cirka 100 SSL certifikat som behöver administreras på ett kostnadseffektivt och säkert sätt.
Intern identifierare: 2025060037
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000