See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digitala vårdtjänster till tandvården
Beskrivning: Folktandvården vid Region Uppsala har för avsikt att upphandla ett system för digitala vårdmöten. Systemet ska kunna utföra videomöten samt chatt mellan vårdgivare och vårdtagare. Avtalstiden är maximalt 4 år.
Intern identifierare: UPPH2023-00396
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212510 Programvaruutvecklingstjänster för kommunikation
Ytterligare klassificering (cpv): 48515000 Programvara för videokonferens, 72212515 Programvaruutvecklingstjänster för videokonferens
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000