71596-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Säkerhetstjänster – Kontrollverksamhet i Östergötland
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKontrollverksamhet i Östergötland
BeskrivningUpphandlingen omfattar att utföra: - färdbeviskontroller inom Östgötatrafikens trafikeringsområde - kvalitetskontroller på fordon i samband med färdbeviskontroll - uppdrag som ordningsvakt - uppdrag med väktare i följebil - Agera kundvärd/informatör vid tillfälligt uppkomna situationer
Intern identifierare2023/0446
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79715000 Patrullering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelUpphandling - Kontrollverksamhet i Östergötland