See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ventilationsrengöring och Ventilationsarbeten
Beskrivning: Ventilationsrengöring och Ventilationsarbeten till kommunerna Falun, Avesta, Gagnef, Hedemora och Säter samt bolagen Falu Energi & Vatten AB, Lugnet i Falun AB, Avesta Industristad, Avesta Vatten och Avfall AB, Gamla Byn AB, Gagnefbostäder AB, AB Hedemorabostäder, Hedemora kommunfastigheter AB och Säterbostäder AB.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Område Avesta - Ventilationsarbeten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80605:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Förlängningsoptioner
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område Falun - Ventilationsarbeten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80605:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Område Säter - Ventilationsarbeten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80605:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Område Hedemora - Ventilationsarbeten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80605:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Område Gagnef - Ventilationsarbeten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80605:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Område Avesta - Ventilationsrengöring
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80605:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Område Falun - Ventilationsrengöring
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80605:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Område Säter - Ventilationsrengöring
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80605:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Område Hedemora - Ventilationsrengöring
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80605:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Område Gagnef - Ventilationsrengöring
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80605:Lot:10