2. Förfarande
Förfarande
Titel: Affärsresebyrå
Beskrivning: Upphandlingen tilldelades Nex Resebyrå Aktiebolag med org.nr. 556168-5099. I upphandlingen inkom tre anbud varpå ett förkastades.
Intern identifierare: KS 2023-49
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 63515000 Resetjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Bodens kommun samt kommunens övriga kommunala bolag har behov av en leverantören som ska tillhandahålla en affärsresebyrå med tillhörande tjänster.
Intern identifierare: Affärsresebyrå