716110-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vägtransporter – Upphandling av transport skyddsvärt forensiskt gods
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av transport skyddsvärt forensiskt gods
BeskrivningPolismyndigheten bjuder härmed in leverantörer att lämna anbud. Upphandlingen genomförs som ett öppet förfarande enligt lagen (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU). Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov nationellt där vinnande leverantör förväntas tillse att Polismyndighetens transportflöde av skyddsvärt forensiskt gods, i sin helhet, fungerar.
Intern identifierareA646.847/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling av transport skyddsvärt forensiskt gods