2. Förfarande
Förfarande
Titel: Personalrestaurang och intern catering till SMHI
Beskrivning: Upphandlingen avser tillhandahållandet av personalrestaurang till SMHI. I uppdraget ingår också att tillhandahålla intern catering vid möten, särskilda tillfällen, konferenser och event.
Intern identifierare: 2023/1863/2.3
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Ett förfarande i två steg kommer att användas. Förfarandet beskrivs detaljerat i upphandlingsdokumenten.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55300000 Restaurang- och serveringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 55320000 Måltidsservering, 55330000 Kafeteriaverksamhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del