71630-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av pumpar – Ramavtal service och felavhjälpande på värmepumpar och komfortkyla
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal service och felavhjälpande på värmepumpar och komfortkyla
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal omfattande löpande och akut service samt reparations- och underhållsarbeten av värmepumpsanläggningar, kylanläggningar och frånluftsaggregat med integrerad värmepump i Botkyrkabyggens fastigheter inom Botkyrka kommun. Detta i enlighet med förfrågningsunderlaget och dess bilagor.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50511000 Reparation och underhåll av pumpar
Ytterligare klassificering (cpv): 42530000 Delar till kyl- och frysutrustning samt värmepumpar, 42533000 Delar till värmepumpar, 50511000 Reparation och underhåll av pumpar, 50531300 Reparation och underhåll av kompressorer, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal service och felavhjälpande på värmepumpar och komfortkyla