See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dynamiskt inköpssystem (DIS) - Tekniska konsulter
Beskrivning: Dynamiskt inköpssystem för tekniska konsulter inom Lessebo kommunkoncern. Steg 1 - Anbudsinfordran: Annons med inbjudan till leverantörer för att delta i det dynamiska inköpssystemet. Annonsen finns tillgänglig under hela systemets giltighetstid och där anges förutsättningar, regler och krav för att bli kvalificerad. Anbudsinfordran besvaras med en anbudsansökan.
Intern identifierare: 2023038-L
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Tekniska konsulter - DIS
Beskrivning: Dynamiskt inköpssystem för tekniska konsulter inom Lessebo kommunkoncern.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 1. Arkitekttjänster - planarkitekt
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 2. Arkitekttjänster - hus
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: 3. Arkitekttjänster - landskap
Ytterligare klassificering (cpv): 71400000 Stadsplanering och landskapsvård
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: 4. Storkök
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: 5. Byggnadsteknik - konstruktion
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: 6. Brandteknik
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: 7. VS
Ytterligare klassificering (cpv): 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: 8. Ventilation
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71315000 Byggnadsteknik
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: 9. Elteknik
Ytterligare klassificering (cpv): 71314000 Energi och tillhörande tjänster
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: 10. Styr och övervakning
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: 11. Mark, gata och geoteknik
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: 12. Samhälle och fysisk planering
Ytterligare klassificering (cpv): 71400000 Stadsplanering och landskapsvård, 71410000 Stadsplanering
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: 13. Trafikteknik
Ytterligare klassificering (cpv): 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311100 Stödtjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311200 Konsulttjänster för transportsystem, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: 14. Byggprojektledning
Ytterligare klassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning