See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Snöröjning och halkbekämpning
Beskrivning: Orust kommun och Stiftelsen Orustbostäder genomför i samverkan en upphandling avseende ramavtal för ”Snöröjning och halkbekämpning” och inbjuder er att lämna anbud enligt detta upphandlingsdokument. Upphandlingen är uppdelad i tre delområden: Delområde 1: Henån Delområde 2: Svanesund/Varekil Delområde 3: Ellös/Västra Orust Varje delområde omfattas av både Orust kommuns och Stiftelsen Orustbostäders objekt. Anbud kan lämnas på helheten eller vardera delen. Varje del kommer att utvärderas var för sig.
Föregående meddelande: 358919-2022
Intern identifierare: 22/005
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Snöröjning och halkbekämpning - Generella Krav
Beskrivning: Uppdraget omfattar snöröjning, halkbekämpning och sandupptagning inom Orust kommuns och Stiftelsen Orustbostäders fastigheter och verksamhetsområde. Uppdraget avser både arbete med maskin samt handskottning. Avropsvolymen från ramavtal styrs av det faktiska behovet och kan variera över tid. Beräknad volym för utvärdering gäller utan förbindelse och kan både över- och underskridas, dvs. angivna objekt kan avgå eller tillkomma. Anbudsgivaren förbinder sig att leverera det verkliga behovet.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1: Henån
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2: Svanesund/Varekil
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde 3: Ellös/Västra Orust