716566-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Måltidsleveranser – Mattransporter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMattransporter
BeskrivningUpphandling omfattar transporter av färdiglagad mat, både varm och kall samt i vissa fall övriga livsmedel till förskolor, skolor, äldreomsorg samt övriga enheter vid behov. Tjänsten innefattar även returer av mattransportsvagnar och boxar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 55521200 Måltidsleveranser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104025:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 55500000 Matsalstjänster och catering, 60100000 Vägtransporter