2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal avseende undersökningstjänst för nationella brukarundersökningar i socialtjänsten
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för genomförande av nationella brukarundersökningar inom socialtjänsten. I ramavtalet ingår att leverantören ska tillhandahålla en digital undersökningstjänst där Beställare anmäler sitt deltagande och förbereder undersökningar, bl.a. genom att registrera uppgifter om deltagande verksamheter. Leverantören ska även tillhandahålla en tjänst för spridning av enkäter till brukare. Undersökningstjänsten ska vidare innehålla ett webbenkätverktyg för datainsamling samt en digital tjänst för resultatredovisning i enlighet med kraven i avsnitt 4 Krav på tjänsten. Brukarundersökningar för andra verksamhetsområden, målgrupper eller insatser inom socialtjänsten kan tillkomma under ramavtalstiden, på SKR:s initiativ. För mer information se upphandlingsdokumentet.
Föregående meddelande: 509240-2023
Föregående meddelande: 572837-2023
Intern identifierare: 23/64
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79311000 Undersökningar
Ytterligare klassificering (cpv): 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik, 79310000 Marknadsundersökningar, 79311100 Utformning av undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar, 79313000 Resultatuppföljning, 79315000 Sociala undersökningar, 79320000 Opinionsundersökningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000