2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grävmaskin med sorteringsgrip, inklusive förare
Beskrivning: Inhyrning av en grävmaskin med bl.a. sorteringsgrip, inklusive förare, till sorteringsplattan på Häringetorp. Syftet är att minska mängden rest- och grovavfall som skickas till förbränning genom att öka utsorterade mängder till återvinning.
Intern identifierare: 2023-00184
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000