2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av - Polymer för avloppsrening B – Reningsverk Slite
Beskrivning: Region Gotland, Teknikförvaltningen avser att i ramavtal upphandla polymerer för rening av avloppsvatten till Reningverket i Slite. Ramavtal för avrop, med leverans till reningsverken. Detta förfrågningsunderlag innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24962000 Vattenreningskemikalier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104881:Lot:1