716726-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara för upphandling – Upphandlingsverktyg och avtalsdatabas
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandlingsverktyg och avtalsdatabas
BeskrivningMigrationsverket har behov av ett system för att kunna genomföra upphandlingar och hantera avtal.
Intern identifierare3.2.1-2025-12261
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48490000 Programvara för upphandling
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000