2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Pågatåg
Beskrivning: Skånetrafiken genomför en RFI inför kommande upphandling av drift och underhåll av Pågatåg,
Intern identifierare: 142/2023
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60210000 Kollektivtrafik med tåg
Ytterligare klassificering (cpv): 34600000 Järnvägs- och spårvägslok, rullande materiel samt tillhörande delar, 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster