2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av ramavtal för möbler och inredning för kanslier och representationslokaler
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Regeringskansliets behov av möbler och inredning för kanslier och representationslokaler. Regeringskansliet har ett behov av att kunna avropa varor från flera olika tillverkare för att ha möjlighet att komplettera såväl befintliga som nya konceptuella miljöer och möbleringar.
Intern identifierare: UD2025/14597
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39140000 Möbler för hemmet
Ytterligare klassificering (cpv): 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000