2. Förfarande
Förfarande
Titel: Farledsservice och Isbrytning
Beskrivning: Norrköpings kommun i samarbete med Norrköpings Hamn AB upphandlar enligt reglerna i Lag (2016:1146) om upphandling inom försörjningssektorernav en driftentreprenad gällande ett helhetsansvar för "Farledsservice och isbrytning".
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63721000 Drift av hamnar och farleder och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118839:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 63721300 Drift av farleder