716862-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Ramavtal inom Smide och svetsningsarbete
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal inom Smide och svetsningsarbete
BeskrivningRamavtal avser löpande behov av svets- och grovsmidesarbeten för RAMBO:s samtliga verksamhet på anläggningar och återvinningscentraler.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120623:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 45262680 Svetsning