2. Förfarande
Förfarande
Titel: ISO-Certifiering av RISE
Beskrivning: RISE planerar certifiera sitt ledningssystem med avsikt att uppnå följande målbild: Möjliggöra fortsatt utveckling och förbättring av verksamhetens processer Lyfta goda exempel i verksamheten och bidra till identifiering av förbättringsområden Verka för fortsatt utveckling av det systematiska arbetet inom kvalitet, arbetsmiljö, miljö och informationssäkerhet Verka för att vi har god ordning och reda på våra kemikalier i våra labb, totalt finns över 13 000 olika kemikalier på RISE Bidra till att vi ska uppnå målen i affärsplaner, verksamhetsmål och andra strategier Ramavtalet är ett avtal utan volymförpliktelser.
Intern identifierare: 25/106
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79132000 Certifieringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79212000 Revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000